Lütfen Hedefinizi Belirtin

Ulusumuzun, hatta dünyanın efsane komutanı Mustafa Kemal Atatürk, 26 Ağustos 1922 de büyük taarruz başlayınca, “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri!”ile çok açık hedef göstermiştir. Yine Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini(TC) kurup, sonraki yıllarda değişik konuşmaları ile gösterdiği tam bağımsızlık hedefi için söyledikleri ise, Tam bağımsızlık, bir ülkenin, bir milletin varlığını sürdürebilmesi, geleceğe adım atabilmesi için olmazsa olmazdır. Özgürlük ve bağımsızlıktan yoksun bir ulus için, yaşamanın ne anlamı, ne de zevki vardır. Tam bağımsız olunabilmesi için ekonomik olarak bağımsız olmak şarttır. “

Devletimizin kurucusu Atatürk’ün hedefleri ve sözleri bizler için değerlidir. Çünkü o, milletine hep güvenmiş ve bu yüzden de, yüceltmiştir. Demokrasiye atılan adımlarda, dünyada ilkler durumundadır. Tam bağımsızlık hedefinde tutarlılık ve tam isabet vardır. Bunun için yokluklara rağmen zorunlu tüketim maddeleri sanayileri (Etibank, Sümerbank ile Genel sanayileşme ve Savunma sanayileri) başlatılmıştır.

Anadolu Türk toplumu dünyanın hedefinde olmasına rağmen, sınırsız fedakarlıklar ile siyasal ve ekonomik bağımsızlığı için savaş vermektedir. Cumhuriyet ile başlayan hedeflerin meyveleri görülünce, yeni taktik ve saldırılar artarak devam etmektedir. Son 70 yıldır etkisiz bırakamadığımız bu saldırılardan dolayı, ülkemizde gerçekten beka sorunu oluşmuştur.

Beka sorununu yaratanlar elbette dışarıdandır. Hedefleri tabii ve milli kaynaklarımız, milli ve manevi değerlerimiz, milletimiz ve vatanımızdır. Geçmişte misyonerler ile günümüzde terör, siyasi ve dinci beslemeler, bölgesel savaşlar ile amaca ulaşıyorlar. Çare, omuz omuza olmaktan başka nedir ki?

Cumhuriyet kurulalı 96 yıl olmuş, 4 yıl sonra bir asır olacak. 96 yıl önce nüfusumuz on beş milyondu. On beş milyon omuz omuza verince, beka derdi kalmadı. Bu gün nüfus 85 milyon, politikacılar birbirini yiyor ve bir yandan da beka sorunu var diyor. Şayet Atamızın hedefleri devam etseydi, sanayi devrimi yapmış Avrupalı olurduk

Evet, Beka sorunumuz var! Milli sanayi ve savunma sanayi yok edilmiş, tarım bitmiş, açıkça düşman tuzağına düşülmüş. Bu gün al paranı F – 35 ver diyoruz, yanıt HAYIR. Yarın al paranı buğday ver dediğimizde de, yine HAYIR diyebilirler. Bir başkasına güvenmeyin, onlarda HAYIR demek zorunda kalabilirler ve buda açlık bekası olur.

Dört gün önce yerel seçim yapıldı, sen değil ben kazandım kavgası sürüp gidiyor. Enflasyon yüksekti, Mart ayında daha da yükseldi. Devleti yönetenlerin umurunda değil, çünkü onların bir derdi var, “falan belediyeyi ben neden kazanamadım”. Seçim öncesinde iki laftan biri beka idi, meğer o beka değil belediye imiş.

17 yıl iktidar olmuş bir ekip hala halkı beka ile korkutuyorsa, bu ekibin gelecek hedefi yok demektir. Hedefsiz, plansız ve bodoslama ile devlet yönetilemez. Lütfen bir an önce hedef belirleyin.

04.04.2019

Hüsnü ARSLAN

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s