Güzel ile Çirkin

“Hem Suçlu, Hem Güçlü” başlıklı yazıdan itibaren doğal denge konumlu 7. yazıdayız. Aslında bu günkü konu başlığım “Özlenen Manzara” olmasını isterdim ama seriye bağlı kalmak ve sistematik tutkum gereği, “Güzel ile Çirkin”i tercih etmek istedim. Konu, farklı görüşlerini baskılayan farklı altı parti liderlerimizin, milletimiz ve ülkemiz için hoşgörülü, medeni ve örnek çabalarını anlatmaktır.

Soldan sağa resimdekiler; Kemal Kılıçtaroğlu, Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal. Tarih: 12 Şubat 2022 Cumartesi, Yer, Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel Tesisleri.

Evet, bu, özlediğimiz, hem de çok özlediğimiz bir manzaradır. Bir asırlık cumhuriyet ile hep böyle özverili resimlerimiz olmalıydı. Özellikle seçmenlerimizin, son 20 yılda benden olan ve olmayan olarak kutuplaştıran, demokrasiyi şaibeleştiren siyasi ekibi göreve getirmesi, bizi gerçek demokrasiden iyice uzaklaştırmıştır. Bu yüzden, üstteki Sn. liderlerimizin yarattığı özverili duruşun devamını diliyoruz.

Neden iyi olandır? Lider ve partilerinin hiç birisi tümüyle aynı siyasi çizgide değildir. Ama ötekileştirmenin ve kutuplaştırmanın, 84 milyon diyorlar ama en az 90 milyon nüfuslu ve 782 bin km kare yüz ölçümlü orta boy dünya devleti olan TC’ye verdiği müthiş zarar ve çirkinlikten güzelliğe geçmenin farkında olmalarıdır.

Toplumumuz bayrağına, inancına ve hürriyetine, yani tüm milli ve manevi değerine bağlıdır. Türkiye Cumhuriyeti (TC) olmamızı sağlayan, farlı değerlerimizi bilerek yan yana savaşmış ve bu güzel değerleri kucaklamış olmaktır. Zamanla din, mezhep ve etnik gruplaşmayı öne çekip ayrışmamızı isteyenlere, cemaatler,  tarikatlar ve yetersiz siyasetçiler hatta bunlara karşı gelmiş görünen darbeciler dahi yardım etmiştir.

Anadolu’yu 12 asırdır vatanı kabul emiş bu milleti yönetenlerin, özünden kopması ile kendine zarar verdiği de açıktır. Buna, dindar ve kindar olmak istemekten daha açık ve de çarpıcı bir örnek düşünülür mü? Toplumumuzun, iyi eğitimle ne verirsen alan zekâ düzeyinde olduğunu, bilimde ki başarılı insanları kanıtlamış ve kanıtlamaktadır.

Yazı metnine üstteki resmi eklemekle, konuyu uzatmadan bitirme zorunluluğu da oluşmuştur. Bu yüzden, son 20 yıllık çirkinliğin sahiplerine, gecikmiş de olsalar itidal ile gelinen acı sona dur demelerini, çirkinliği fark edip güzelliğe çevirmek isteyen liderlerimize de, durumu kişisel çıkarlara alet etmeden sürdürmelerini bekliyoruz.

13 Şubat 2022

Hüsnü ARSLAN

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s