FETÖ Ne Zaman Bitecek?

15 Temmuz 2016 hain girişimi 3.yılını doldurmak üzeredir. Ama hala baskın avı ile FETÖ’cü toplanıp sorgulamaya alınıyor. Üç yıl geçti, arada bir duruşma kararlarını görüyoruz ama çok azı sonuçlandığını da biliyoruz. Kararlar veriliyor, kimi ceza alıyor kimide beraat ediyor. Acaba gerçek adalet oluşuyor mu, buda hala soru işaretlidir. Çünkü adalet endişeleri devam ediyor ve açıkçası güvenilen adalete sahip değiliz.

Bir hafta önceki FETÖ baskınları haberlerinde, 170’e yakın muvazzaf asker sorguya alındığını, şu anki zanlı sayısının üç yıl önceki darbeci sayısından çok olduğu duyduk. Düşünün, üç yıldır on binlerce zanlının davaları devam ederken, hala yeni ve çok sayıda zanlının varlığını duymak insanları huzursuz etmez mi?

Onun için bu konuya çevremdeki duruma bakarak devam etmek istiyorum. Çünkü yaşım 79, emekliyim ve bu çevreden başka yerlere gidebilen de değilim. Mayıs 2009 ile Temmuz 2014 arasında oturduğum sitenin yöneticiydim. O dönem cemaatçilerin azgın dönemiydi. Kendilerini saklamazlar ve bu, bazıları için baskı unsuru olurdu.

Evet, açıkça cemaatçi olduklarını bilmezdik ama eski ve yeni yönetim arkadaşları ve bir şekilde onları tanıyıp bize de yakın komşuların uyarısı ile anlardık. O kişilerin ödemeleri gecikmişse, gecikme tazminatı almamız için kendilerini karşımızda bilirkişi olarak bulur, ayrıca hepimize tepeden bakan ve küçümseyen olarak görürdük.

Bu tipler. 15 Temmuz 2016 sonrasında çevremizde görünmez oldu. Sadece onlar da değil,  yakından tanıdığımız ama FETÖ’cülük ile ilgilerine ihtimal bile veremediğimiz başkaları da görünmez olunca şaşırdık. 3 ay kadar önce yeni kiracı bir komşuyu gece yarısı baskını ile götürdüler. Köyden kente yeni gelmiş masum görünüşlü genç bir aile idi. Kıyıda kalmış cemaatçi sandık ama son durum da bizi yeniden şaşırtmıştır.

Peki, FETÖ ne zaman bitecek? Kime soruyoruz bu soruyu, elbette devlet sorumluluğu taşıyanlara. Amaçlı olarak yetiştirilen hıyanet çetesine açıkça devletin kılcal damarına kadar girin talimatı veren elebaşı’ya “hoca efendimiz” methiyeleri yapar ve sonra en yakın adamlarını koruma altına alırsanız, FEÖ’yü de, zanlı sayısını da bitiremezsiniz.

FETÖ’ nün, örgütlenemediği hiçbir kurum kalmadığı tartışmasızdır. Örgütlenme en çok da siyaset içinde olmuştur. Dershanelerin kapatılma kararına kadar cemaat ile AKP arası sıkı ittifak, sonrasında savaşa dönüşmüştür. Seçimler bitmiş, sistemler gerçekleşmiş, artık sıra FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gitmeye gelmiştir.

Asırların ihmalindeki bu ülke, Cumhuriyetin kazanımlarını ve yarına umutla bakılır hale gelişini, Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri kapatıp, bu şer yuvaları hainlerinin belini kırması sayesinde olmuştur. Eğer FETÖ sıkıntısı ile böylesine uğraşıyorsak sebebi, demokrasi diyerek yine demokrasiyi katletmeye bağlıdır. Yasalara aykırı oldukları halde seçim sandığı için FETÖ’leri hortlatmak Cumhuriyete ihanettir. Unutmayalım, her tarikat ve cemaatin asla FETÖ’den farkı yoktur.

12.07.2019

Hüsnü ARSLAN

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s